| Zytt a întrebat:

Salut, care este codul html pentru a incepe un paragraf cu alineat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti pui textul intr un container cu un tex-indent la css

https://www.hscripts.com/tutorials/css/text-indent.php

2 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Daca ai nevoie doar de o singura linie a unui singur paragraf atunci utilizarea spatiilor ( winking poate fi o solutie, daca vrei sa folosesti o clasa css atunci:
p{ text-indent: 10px;}, iar in html folosesti tag-ul p (paragraf).

| rolynight a răspuns:

Salut, nu sunt sigur, dar cred ca e ceva de genu:. Intre aceste tag-uri va trebui sa scrii ceea ce vrei sa apare in paragraf