| mafiot1 a întrebat:

Salut.Care este diferenta dintre un iMac, iMac Pro 2018 si Mac mini 2018-2019? Gen care sunt avantajele si dezavantajele celor enumerate?

3 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Mac mini gandeste-te la el ca la un mini-pc.Are acelasi sistem de operare ca restul dar performantele sunt reduse fiind un pachet asa mic, dar pentru internet, muzica, filme si ceva programe mai simple e ok.Imac este undeva la mijloc, poate face tot ce face Mac mini dar poti sa il folosesti si pentru video edeting de exemplu sau programe mai complexe. Imac PRO este ce are Apple momentan mai bun.Este facut pentru profesionisti(care au si bugetul pentru asa ceva si vor sa dea atatia bani). Daca ar fi sa faca comparatia cu masini de exemplu, Mac mini este o Dacia logan (isi face treaba dar nu are performante), un Imac este un Audi (cam tot ce iti poti dori de la o masina asa, realistic), iar Imac Pro este un supercar.

Răspuns utilizator avertizat
| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru mafiot1):

Daca vrei gaming nu iti cumpara MAC laughing. AMIN ..Gen pe bune.