| EmanuelEmy7 a întrebat:

Salut, care este diferenta intre un AIO si un Custom Whater build la pc-uri?

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ca intre mere si avioane de vanatoare F-35 care sunt stealth si pot ateriza/decola vertical

AIO inseamna "All In One" si se refera la un calculator care cu toate ca nu e laptop, totusi are totul inclus in monitor (cel mai semnificativ e iMac-ul)

custom water build inseamna un sistem de racire cu apa, facut manual cu tevi trase si prinse prin calculator, eventual la o sursa de racire externa:
https://www.custom-build-computers.com/......led-pc.jpg

| EmanuelEmy7 explică (pentru Bizon95):

Multumesc de raspuns, in afara de inceputul inutil! happy

| Bizon95 a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Cu placere tongue
iar daca nu ma si distrez nintel, ce rost mai are viata big grin