| TuDorEL96 a întrebat:

Care imi poate spune de ce nu imi ramane setat ceasul la calculator? De fiecare data cand deschid calculatorul o ia de la 1.01. 2006. Nici ora nu ramane setata nici data. Mentionez ca am windows xp.Am setat la GMT+2 si automaticaly ajust clock....etc. Tot e setat bine dar ora se tot restarteaza. Nici messu nu imi merge daca ora nu este setata.
Multumesc anticipat! Funda!

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Schimba bateria de pe placa de baza.Nu este scumpa(cativa lei).
https://www.google.ro/......ps?/search

3 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Trebuie sa schimbi bateria de la bios.
se pare ca e consumata si tocmai de aceea, biosul se reseteaza de fiecare data cand pornesti pc-ul.

| alexs99 a răspuns:

Trebuie sa schimbi bateria de la bios pentru ca acesta se reseteaza mereu cand inchizi Pc-ul.

Răspuns utilizator avertizat