| LucianMusic a întrebat:

Salut, care placa video e mai buna: ASUS GeForce GTX 1060 STRIX GAMING sau GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 GAMING? As vrea sa stiu si de ce e mai buna.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Amandoua placile sunt la fel de performante, nu pot sa vorbesc decat despre sistemul lor de racire care la Asus este mai performant. In rest ambele placi sunt foarte performante, de asemenea overclokeri buni.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ps4 pro happy
Nu are rost sa spargi atatia bani pe porcariile astea.Nu exista diferenta intre ele in afara de brand si un grad sau doua la racire.Cum am zis.Ps4 pro si ai un computer ultra performant pentru multi ani la banii de pe placa aia cu cateva sute de lei in plus sau minus.

| TudyCFR a răspuns:

Asus este mai bun deoarece are specificatiile mai bune si aparitia ei este mai recenta decat la Gigabyte.

| Axelrunda a răspuns:

Iti poti memora ca Asus este in general ceea mai buna firma pentru placi video.