| CharlieScene24 a întrebat:

Salut.Care procesor ce mai bun la jocuri? Amd Anthlon 64 processor 3000+, Intel Celeron sau Intel Pentium Dual Core big grin. ziceti-mi si mie big grin pls. Funda

4 răspunsuri:
| TestPetrut a răspuns:

Deci : Pentru jocuri poti merge pe Intel pentium pentru ca e dual core cu 2 nuclee iar pentru muzica etc si filme merge pe amd si celeron, Eu recomand pentiumwinking dar e alegerea ta. Craciun fericitwinking

| Tagaso a răspuns:

Intel Pentium Dual Core

| sdhashsah a răspuns:

Depinde daca il folosesti cu o placa video intelul intotdeauna va bate amedeul, daca il folosesti fara placa video atunci amd.

| Twist20 a răspuns:

Intel pentium dual core. Are 2 nuclee fizice, pe cand celelalte numai unul. Chiar daca frecventa este mai mare, unul cu doua nuclee intotdeauna va fi mai bun. Are si arhitectura mai noua.