| BauBauRacing a întrebat:

Salut
care stie programare in c++ poate sa ma ajute si pe mine cu o chestie?
trebuie sa scriu o fuctie care retuneaza maximul dintr-un arbore binar de cautare
FUNDA

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai parcurgi arborele de la un capat si retii mereu valoarea cea mai mare, considerand primul maxim ca fiind prima valoare parcursa

| CinevaNou a răspuns:

Daca stii putina programare si stii cum se face o structura cu un nod, si stii ca intr-un arbore binar dintr-un nod poti pleca in maxim 2 noduri, ai putea face cel mai simplu o functie recursiva.