| cristiantudor5 a întrebat:

Salut.Care sunt pasii si de ce este nevoie pentru a avea internet de la RCS? Sunt total nepriceput la capitolul asta.Inclusiv instalarea.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pas 1 suni sau mergi la ei si te lamuresc

| sierra1 a răspuns:

"de ce este nevoie pentru a avea internet de la RCS"

bani - minimum treizeci lei pe lună. Instalarea o fac ei.

| Atim a răspuns:

Indiferent de furnizor, procedura e aceeași.

1. Te asiguri ca furnizorul ales de tine are retea in zona ta.
2. Contactezi un reprezentant comercial cu care stabilești ce vrei in abonament si faceti contractul. Reprezentați găsești fie in punctele de lucru din orase, fie pe teren (nu peste tot în țară), fie in call center, fie pe site. De regula, cele mai bune preturi de abonament au oamenii de pe teren si cele mai mari cei din call center.
3. Ti se comunica o programare pentru instalare.
4. In ziua instalarii vine o echipa de instalare (sau un singur instalator daca ce vrei tu nu e complex) si face lucrarea. La final semnezi procesul verbal de instalare si devii abonat facturabil (de la semnare la instalare nu plătești nimic).

| diNNozo a răspuns:

0357-400-401 cel mai bine suni si vorbesti cu iei.