| anonim_4396 a întrebat:

Cat ma costa sa schimb mufele jack de la pc?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cele de pe placa de baza se schimba greoi, trebuie demontata placa de baza si nu-i sigur ca reuseste.
Mai bine iti cumperi o placa de extensie de sunet si-l instalezi intr-un slot liber PCI.
Placa de sunet de pe placa de baza trebuie dezafectat din BIOS, iat pentru placa noua trebuie instalate driverele adecvate.

6 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Nu cred ca se baga nimeni si cu siguranta e mai mult ca un Xonar DG de la ASUS. De ce sa nu iei o placa externa?

| Claudiu1905 a răspuns (pentru dfeel):

Vroiai sa zici o placa audio pentru ca e foarte ieftina, nu-i asa?

| dfeel a răspuns (pentru Claudiu1905):

Da, adica sa schimbi jackurile pe placa de baza e chiar greu si putini se mai baga la electronica.
Sunt placi audio PCI destul de bune si nu neaparat scumpe. Eu am dat exemplul Xonar DG pentru ca o am si pentru ca ASUS sunt foarte stabile din punct de vedere al driverelor.

| Claudiu1905 a răspuns (pentru dfeel):

E bine de stiut, pentru ca eu am avut o placa audio de 15 lei cu mici caraituri la inregistrare

| Iasmina_Stoian_1996 a răspuns:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Nu pot accesa Youtube-ul si am nevoie urgenta de el

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Bula):

Nope, dupa ce porneste complet computerul, deci si windows-ul, intri in setarile audio si selectezi placa de sunet