| Neamtu_Marian_1993 a întrebat:

Caut și eu o carte sau mai multe, in limba românã, din care să învăț C++ de la zero. Ce-mi recomandați?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un limbaj de programare nu se poate învăța doar dintr-o carte, trebuie practicată. Ia-ți un curs de pe Udemy la 10 euro și ai rezolvat tot. E mult mai bun. Găsești și gratis

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti recomandam limba engleze.
sa inveti programare in limba romana e ca si cum ai face sex neprotejat cu o pros. tituata. Te rezolva sa nu stii cu ce boala te alegi.

Daca insisti pe limba romana probabil niste manuale de liceu

| Neamtu_Marian_1993 explică (pentru anonim_4396):

Salut! M-am interesat despre cursurile de pe Udemy și mi se par interesante însă nu am înțeles ceva: cursurile astea constau în videoclip-uri sau altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Neamtu_Marian_1993):

Doar videoclipuri, înțeleg că nu te poți uita mereu, dar e mai ușor. Poți citi și o carte simultan, găsești pdf-uri gratis. Sau dacă preferi, ia-ți orice carte reală găsești.

| Neamtu_Marian_1993 explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos pentru sfaturi! Multã sãnãtate!