| C0smaX a întrebat:

Caut un router bun la 250 de lei.
Un router care sa fie bun la sat happy.
Ma intereseaza si sa aiba distanta mare(semnalul)

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Dar semnalul e mediu. Un pic mai rasarit ar fi asta - https://www.pcgarage.ro/routere-wireless/netgear/r6120-dual-band/

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vrei sa dai net la tot satul? Daca nu, nu ai nevoie de router de 250 RON. Ce net o sa bagi in el? Gigabit sau doar 100 Mbps?

| Adrian5575 a răspuns:

TP-LINK Gigabit Archer C6 Dual-Band. Pretul e undeva la 170 lei.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai acoperis de tabla, montezi orice router in varful podului, in interior.
Fiind inaltime relativ mare, va avea o raza de bataie mare, chiar si peste 100m, daca nu sunt obstacole intermediare.
Pentru timp de iarna va trebui sa cureti acoperisul de zapada sau sa montezi o antena suplimentara, exterioara.

Răspuns utilizator avertizat