| CristiCelTare a întrebat:

Ce antivirus imi recomandati pentru Windows10?
Funda.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti permiti sa cumperi licenta atunci Bitdefender sau Kaspersk.
Daca vrei unul gratuit atunci Bitdefender Free Edition, avast! free sau Avira free.

| DeyCj a răspuns:

Cel mai obiectiv antivirus cu care am lucrat este ClamWin și desigur cel mai eficient din lume și anume utilizatorul și un forewall configurat conform activităților ce le faci pe pc.
Comparativ cu antivirușii comerciali ce real sunt țepe comerciale ce-ți văd doar „virușii" lansați pe net chiar de producătorii acestor softuri, cu scopul de a face naivii ce cred în așa ceva să creadă că au pc-urile virusate, cu scopul de a-i determina să cumpere „taxa de protecție"(licența) la astfel de prostii, acest antivirus detectează și șterge automat(dacă e setat corect) virușii reali(de la troieni la keyloggere), fiind creat pentru a stârpi virușii de pe servere(le fel cum e Wach Dog).Cu acest antivirus am reușit să dezinfectez multe pc-uri pe care antiviruși ca Bid Defender, Avira sau renumitul Kaspersky nu au fost capabili să le dezinfecteze.
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce windows ai ci cati giga rami deoarece antivirusii sunt mai grei, le trebuie rami mai multi mai ales daca merg si on adica in timp real si iti scaneaza in background, adica fara sa te anunte.Antivirusii live, in timp real scaneaza, in funtie de setarile facute, odata pe zi sau pe saptamana la o ora aleasa. Deci daca stii ca ai peste 3 giga ram la pc/laptop, iti recomand AVG Internet Security.(Free sau cu licenta). Daca ai rami mai putini si stii ca joci si jocuri care suprasolicita ramii, iti recomand Microsoft Defender.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/getstarted-protect-your-pc

| famrussu a răspuns:

Neee...cel mai bun mi so parut ca este AVG;) dar e alegerea ta. http://www.avg.com/......-en/av_buy

| DeyCj a răspuns (pentru famrussu):

Avg-ul e o țeapă comercială mai mare decât Kaspersky-ul, la care se adauga faptul că avg-ul nu șterge așa zișii viruși ci îi stochează în pc(carantină), ceea ce nu e ok deloc.

| aliana4ally a răspuns:

Kaspersky AntiVirus 2017 este la promotie: http://www.mocasoft.ro/kaspersky-antivirus-licenta-gratis/
licenta gratis