| WhiteTheShowZ a întrebat:

Salut.Ce casti de gaming mi-ati recomanda intre 200-300 lei? Sa aiba microfon clar la vorbire, comoda si la sunet sa fie placut...Multumesc.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sunet onboard sau ceva ca lumea? De cele mai multe ori, claritatea microfonului e data de intrarea audio, nu de calitatea microfonului. Eu de exemplu am un microfon de un dolar (am dat pe el 3 RON cu vreo 10 ani in urma) care pe onboard se auzea jalnic, iar pe Xonar DS se aude ireprosabil. Somic-urile alea sint niste minciuni pentru fraierii care se lasa orbiti de bling. Nici macar nu au conector aurit, asta ca sa fac o paranteza. Vrei sa faci treaba, iti iei un microfon separat si niste casti adevarate. Par example:
1. Casti - http://www.pcgarage.ro/casti/creative/aurvana-live/
2. Microfon - http://www.pcgarage.ro/microfoane/somic/danyin-dm-028/
P.S. Cod voucher: 92WQ7UMX

| OnuOnulică a răspuns:

Over-Head Arvana e în jur de 300 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......DRSF7YBBM/

Eu ti le-as recomanda pe astea :D

| WhiteTheShowZ explică:

Eu m-am gandit la Somic G983 ...parere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhiteTheShowZ):

Da, cred ca ai dreptate, sunt mai bune big grin