| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut ce e mai important la iphone sa fie cablul sau capul(alimenatorul) original? Stiu ca este indicat sa fie amandoua.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cablul ca adaptor sa incarci gasesti, au aparut triple si incarcatoare laptop la care poti incarca telefonul.

| kar1GaNNN a răspuns:

Clar,mufa de alimentare conteaza mai mult.
Printr-un cablu ieftin sau mai scump circula curentul cam tot la fel.

| gelu1970 a răspuns:

Ambele. nu te sfatuiesc sa le amesteci.

| NGheorghe a răspuns:

"capul"... adică "mufa". Salvează mufaaaa! (mai ales dacă arată bine, fără coroziuni pe contacte, chinezăriile poate îți deformează telefonul)