| anonim_4396 a întrebat:

Ce experiențe ati avut cu laptopurile Dell, in special cele din seria Inspiron?

Vreau sa imi iau modelul asta

https://www.pcgarage.ro/......r-3yr-cis/

Am sa il folosesc pentru programare si nu am gasit o varianta mai buna in bugetul asta (+- 4000 ron)..sau poate imi recomandati voi :)

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Si mar Dell e buna dar laptop-ul e slabut...
Ia-l pe asta, e de 10 ori e mai bun:
https://www.pcgarage.ro/......dos-black/

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

De ce zici ca e slabut? are I7 gen 10, 16 gb RAM, 512 SSD...iar de placa video dedicata nu am nevoie.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate sa fie si de generatia 100... laughing) trebuie sa te uiti mereu la cati Ghz lucreaza, aia e puterea lui! apoi cat despre placa video, daca faci randari video vei avea nevoie si de placa video buna. Pc-urile de gaming sunt cele mai puternice si sunt bune la orice nu numai la gaming dar chiar daca nu esti gamer nu strica niciodata un joculet din cand in cand happy iar asta de care iti zic costa cu 100 de lei mai mult happy mi-am zis parerea, e decizia ta, Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Stiu man, contează si nr de nuclee si canalele de memorie. Procesorul de pe Lenovo ul recomandat de tine e mai bun decat cel de pe Dell, chiar daca e gen8. Totusi, pe partea de materiale utilizate Dell ul are si ceva aluminiu si am auzit lucruri bune despre marca in sine. Cat despre placa video... poate numai asa rezist tentatiei sa pierd vremea pe jocuri. Merci mult!