| Mario1999 a întrebat:

Ce filmeaza mai bine dintre o camera video compacta si un aparat foto DSLR, daca sunt ambele HD?

Răspuns Câştigător
| vladonisx a răspuns:

Cel mai bine este sa alegi un DSLR, deoarece ai control absolut asupra focusului, timpului de expunere, iso si diafragma si filmele ies mult mai clare decat la o camera compacta...
Iti recomand un Nikon d5100/d3100 sau Canon 600d
Succes!

1 răspuns:
| Daria48 a răspuns:

Camera video compacta HD, unchiul meu are, e foarte buna, filmeaza foarte bine, nu se blocheaza sau ceva. happy Sper ca ti am fost de ajutor