| YoChriss a întrebat:

Ce inseamna verificarea contului de YouTube? Are legatura cu parteneriatul? Am postat un video de 17 minute (maxim 15 am voie fara verificare), si imi spune sa verific contul. Trebuie sa aleg intre apel sau mesaj, ca sa imi dea un cod de verificare. FUNDA cui imi explica!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are legatura cu parteneriatul. Verificarea contului se face pentru ca cei de la youtube sa vada ca tu detii contul. De preferinta, alege sa primesti codul prin mesaj. Il vei primi intr-un minut iar codul acesta trebuie scris acolo, si gata ai verificat contul.

| DoK a răspuns:

Pentru a putea posta video de o durata mai lunga decat 15 min trebuie sa activezi acauntul tau google sau youtube. Nu conteaza prin ce o sa alegi oricum o sa activezi acauntul si o sa poti posta video cu orice marime. Totul este gratis.