| EmanuelEmy7 a întrebat:

Ce laptop imi recomandati, pentru programare in Java si C++.
Mentionez ca il cumpar din magazinul Altex, Emag, Domo, sau PcGarage!
Buget : 1000-1200 de lei!
Astept sfaturile voastre!winking
P.S NU raspundeti aiurea!
Merci!winking

26 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da ce te face să crezi că magazinele astea îs singurele din lume?, că asă ai văzut la turmă?
De banii ăștia te poți alege cu un laptop în genul:
http://www.cel.ro/......gb-win8-l/
Succes

| EmanuelEmy7 explică (pentru DeyCj):

E ok, dar mai astept propuneri!
P.S Astea sunt magazine cele mai bune in IT, iar Cel mi-a lasat o impresie proasta, cu o placa de baza!

| DeyCj a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Stai să vezi cum îi Altex-ul sau Pc garage-ul, unde la service lucrează amatori angajați pe pile ce în loc să-ți repare calculatorul ți-l fac praf că nu-i interesează să ofere calitate, doar banu sa iese și pe ăla care l-o dat dă-l undeva, cam așa gândesc ei.Pc garage, îs pe urmele lor.
Personal cu eursoft computers și cu cel-ul nu am avut nici o problemă. Adevărul e că acum la cât de bine se fac componentele de calculatoare, în special cele de branduri renumite unde plătești logo-ul nu calitatea depinde cum le nimerești, că de calitate nu se pune problema că nu mai au calitate, dar din fericire mai sunt și producători de hardware care n-or intrat în mafia globală și care nu fac diferența între europa de est și cea de vest.

| EmanuelEmy7 explică (pentru DeyCj):

Boss mi l-a recomandat pe asta, un specialist PcGarage!
http://www.pcgarage.ro/......-hd-black/ E cu mult mai bun, ca Dell-ul ala!;)

| DeyCj a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

De specialiști de ăștia îs scârbit.Îi plin de „meșteri dorel" în calculatoare.Normal că ți l-o recomandat pe ăla că probabil vor să scape de el cât mai repede că așa de bun îi de nimeni nu vrea să-l cumpere, dar desigur tu ca cumpărător(adică după ei fraier ce dai banu' ca să-i îmbogățești pe ei) nu trebuie să ști asta.

| EmanuelEmy7 explică (pentru DeyCj):

Omule, asta chiar e bun!
Se vede ca ai pica pe PcGarage, si ca nu mai poti dupa Cel!
P.S Nu ii mai tot judeca tu pe toti!

| CinevaNou a răspuns (pentru DeyCj):

Colaborezi cu cel mai nou? Nu cred ca ar putea recomanda cineva mizeria de service pe care o au.
http://www.price.ro/cel.ro-reviews

| danutzu96 a răspuns (pentru DeyCj):

Hai ma nene ca laptopu e chiar bun. Ce vrei I3 la pretul ala?

| DeyCj a răspuns (pentru CinevaNou):

Nu.Lasă review-urile alea.Nu știti dacă-s plătite de concurențe cu scopul de a discredia firme ca eurosoft computers și cel, de exemplu.Îi plin de așa zise review-uri scrise de persoane plătite de firme ca să facă reclamă la un produs anume, și tehnica asta dă roade foarte bune, ca da se cumpără chiar de produsul sau serivicul respectiv e prost și scump.
Eu spun din recomandări personale și reale.Eu nu am avut probleme cu cel-ul și nici cu eurosoft computer-s ul.Ba din contră am avut numai beneficiari mulțumiți de serviciile lor.

| DeyCj a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Treaba ta., eu țiam recomandat un laptop de banii ăia.Că nu e de la magaiznele turmei aia nu înseamnă ca am pică pe ele.Nu tot de unde cumpără turma e și bun, ba poate fi mai prost.

| EmanuelEmy7 explică (pentru danutzu96):

Corect!

| EmanuelEmy7 explică (pentru CinevaNou):

Mie mi-au dat un rahat de placa de baza contrafacuta, si habar nu aveau sa-mi explice de ce nu mi-au dat-o pe cea originala, vorbesc de Msi H61M-DS2.

| CinevaNou a răspuns (pentru DeyCj):

Ciudat ca toata lumea are boala pe cel, sa plateasca toata concurenta sa le faca reclama negativa, cand ei sunt niste ingerasi cinstiti si de treaba. Si mai ciudat e ca la NICI macar UN alt magazin online n-am vazut macar un sfert din cate injuraturi primesc astia.
Probabil si adminii de la cel care ii iau la misto pe aia care se plang in link sunt tot admini platiti care n-au treaba cu cel.

| EmanuelEmy7 explică (pentru CinevaNou):

laughing)))

| AtomiX a răspuns:

Din ce am vazut pana acum, nu e cine stie ce. dual-core? hah, nu o sa mearga cine stie ce. poti incerca asta: http://www.emag.ro/......DSJGYMBBM/ d-asta am si eu, si de un an de cand l-am luat pot spune ca merge perfect in jocuri/ browsing/ C++ tot ^_^

| EmanuelEmy7 explică (pentru K0sti):

Lasa-ma cu astea mah!winking

| K0sti a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Alea sunt scule pentru cunoscatori, nu pentru oricine!

| EmanuelEmy7 explică (pentru K0sti):

Abtine-te boss!

| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Uite ce iti recomand eu : http://www.pcgarage.ro/......-81-black/
Eu laptop foarte ok ca si performante in bugetul tau.
Nu asculta de lupu ca abereaza cu ''turmele lui de oi''. Cei mai mari tepari este cel, odata ce mi-am luat si eu odata teapa cu un tv ( desigur l-a trimis defect ) si un telefon, n-am mai comandat de la ei niciodata. Nu cumpara electronice decat de la eMAG, pc garage sau domo!

| EmanuelEmy7 explică (pentru Jipa95):

Abereaza grav!
El daca nu-i place un magazin de ex. PcGarage, trebuie sa nu-mi placa nici mie! Nu are sens! big grin

| Elynad a răspuns:

Sa aiba procesor Intel si Windows gata instalat. Alte cerinte nu prea sunt.

| Dumitru_Georgiana-Paula_1994 a răspuns:

Nu am sa iti dau cine stie ce sfat, dar pentru programare iti spun din propria experienta cu un laptop de 1000-1200 de lei nu prea faci nimic. Ca sa intelegi eu pana de curand am avut un laptop pe care acum 2 ani am dat 1500, cu 2 GB Ram si viteza de 1, 64. Daca nu iti doresti sa faci programare reala un astfel de laptop ti-e de folos. Altfel poti ridica suma si incerca altceva care te poate ajuta pe bune si de care sa te folosesti fara a intampina probleme mai tarziu.