| JackTD a întrebat:

Salut
Ce limbaje de programare trebuie sa invat pentru ca sa pot crea un site de cumpărături... Ca exemplu un site ce vinde Portmonee, ca să fie un chat și fiecare sa aibă contul lui.
Dau funda))

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Nu este neaparata nevoie sa inveti unul sau mai multe limbaje de programare, ca sa-ti faci un magazin online. Poti folosi aplicatii specializate pentru asta: FreeWebStore, Online Store Builder, CS-cart etc.

Asta nu inseamna ca nu poti sa inveti programamrea. pentru dezvoltarea de aplicatii web, cele mai folosite sunt PHP, JavaScript si ASP.NET. Pentru integrarea de baze de date, SQL este cel mai folosit. Si pentru design-ul paginilor web, trebuie sa stii HTML si CSS. Cam asta ar fi "tot". happy

2 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Css,Java,Html5,Python....cam astea

| suntserios a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Css si Html nu sunt limbaje de programare in primul rand.

Python cam greu pentru web development
Si mai degraba PHP si Js in loc de Java.

Total complet si informat raspunsul tau.

In alta ordine de idei, exista zeci de platforme prin care iti poti face un magazin online, nimeni nu sta sa il scrie de la zero in zilele astea