| joJO332 a întrebat:

Ce parere aveti de acest laptop?
Laptop Gaming ASUS TUF FX505DU-AL031, AMD Ryzen 7-3750H pana la 4. 0GHZ, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 256GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6GB, Free Dos, Stealth Black
1 - va duce jocurile la o grafica buna?
2- e un dezavantaj ca are doar 256 gb?
3- se va descurca in filme, proiecte scoala si altele?
Multumesc pentru raspuns. Daca mai aveti idei de acest laptop, e mult mai bine

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Răspunsul la toate este Da.
Dar contează cât costă.
Pe viitor trebuie upgrade la RAM și la încă un mediu de stocare, încă un SSD sau HDD.

| joJO332 explică (pentru SilviaDulcik):

Laptopul costă 3900 la o reducere pana la 3700. Are puțină memorie ceea ce raman putin in dubii. Crezi ca acest laptop s-ar descurca? Multumesc pentru raspuns!

| SilviaDulcik a răspuns (pentru joJO332):

Am răspuns cu Da la toate întrebările.
Este un laptop capabil dar păcat că nu l-ai prin când era 3200 lei. Dacă trebuie musai acum un laptop nou și să fie și pentru jocuri video, îl poți cumpăra pe acesta.

Dacă poți să mai aștepți, cu siguranță vei prinde alt laptop la același preț, cu un procesor ceva mai bun, poate 16GB RAM și SSD de 512GB.