| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de procesorul i3-7100 3.9ghz? Merita 500 de lei? O sa mearga sa fac live sau sa filmez csgo, euro truck simulator 2?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E scump
costa 96 euro
si tu vrei sa platesti mult peste pretul real.
in plus nu e ceva iesit din comun.

| Superior a răspuns:

Nu merita deloc... ai Ryzen 2200G cu 4 nuclee si 4 threaduri la 3, 5ghz si turbo 3, 7ghz. De asemenea ai parte de Vega 8, placa video integrata care atinge performante de GT 1030.
https://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/ryzen-3-2200g-35ghz-box/
Acest procesor practic e i5 7400 + GT 1030 (care costa la pachet sa zicem 1100lei) si tu l-ai lua la 450 lei.
Daca vrei detalii si teste spune-mi doar, dar Intelul a devenit de mult o gluma pe langa AMD.
Apropo, integrata din acest procesor e..., mai puternica decat GT 730 :)

| 4ndr33y a răspuns:

Chestia cu filmatul tine de placa video. Vezi ca nVidia are shadowplay.

| Laur195 a răspuns (pentru 4ndr33y):

Nu, poti alege sa filmezi cu placa video sau cu procesorul si eu vreau cu procesorul deoarece placa mea video este nVIDIA gt 730 dar nu pot filma cu shadowplay, imi trebuie una ceva mai noua, cel putin asa scrie acolo

| Nimeni10 a răspuns:

E ok i3, dar sa nu ai asteptari mari de la el, eu am i3 6100 si se comporta ok, dar cateodata simt nevoia de mai multe nuclee in multitasking.