| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta placa de baza?

http://www.amazon.co.uk/dp/B0054U7HIO/ref=wl_it_dp_o_pC_ nS_ttl? _encoding=UTF8&colid=2OQDPL43P5UMC&coliid=I3JUZM3AJAX1TE

As vrea sa pun pe ea un procesor AMD fx din cele 6000 si am vazut ca are socket AM3+ dar sunt curios, pentru a pune o placa video GTX 750 ti, ce trebuie sa aiba aceasta placa de baza? Vad ca pe placa video scrie PCI-E si pe placa de baza scrie pcie 2.0 (mai jos in comentari) deci e bine sau nu? SUnt compatibile sau nu?

Si inca ceva, sunt curios daca stiti un site ceva unde pot calcula Wati, deoarece nu am nici o idee ce power Supplie imi trebuie la urma urmelor ca vad ca placa video scrie jos, 500 wati (gtx 750 ti) dar poate toate cer mai mult.
MErsi anticipat!

1 răspuns:
| hp8510p a răspuns:

Am cautat mai multe informatii despre ea.Merg procesoarele din seria FX de la AMD, placa video zisa de tine merge fara probleme si la sursa nu stiu...ti-ar trebui una certificata pentru ca procesorul ala consuma ceva, uite aici una: http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-smart-550w-ep-550s/ dar daca ai un buget mai scazut pentru sursa cauta una nemodulara dar certificata. Ceea ce nu-mi place la placa de baza sunt porturile Sata 2.