| Aliveralovera123 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre acest build? Ce ar trebui schimbat la el?
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3895650/

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Sistemul pare echilibrat,
eu as proceda insa in felul urmator:
--doar 8 GB RAM pentru moment, intr-o singura placuta, 3200 sau 3600 MHz, cea mai mica latenta (CL) pe care o gasesti sau pe care ti-o permiti.
Urmand ca pe viitor sa-i adaugi o sora geamana.
--sursa de la alt brand (Sirtec, Antec, Chieftec, EVGA, Corsair, Cooler Master, Thermaltake, Seasonic, Silverstone, Gigabyte, Cougar, beQuiet ), si de 600W, pentru putina rezerva in caz ca pe viitor schimbi componentele.

Răspuns utilizator avertizat