| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre urmatoarea configuratie? vreau sa dau comanda saptamana viitoare.
http://www.mediadot.ro/wishlist/58972/

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua după deșteptul de mai sus.

Uite cum sta treaba.

Jocurile pentru pc sunt foarte prost optimizate.

Eu acum pot să-mi fac cel mai bun pc pe piese.

Adică pun 2 placi gtx titan cu sli 1 procesor Intel Xeon și 8 sdd de un tb fiecare plus cea mai tare placa de baza...

În fine.

După 4 ani voi rula cele mai noi jocuri maxim pe Full HD pe low.

În cazul tău vei rula zic eu... (Un rahat)
Configurația e praf.

Eu zic sa stai cuminte și sa strângi.
Nu da zeci de milioane și după 1 sau 2 ani sa ai probleme pentru ca te-ai zgârcit.

Uite aici:

http://www.forit.ro/vizualizare-wishlist/622/

Ai placa video calumea, sursa care sa îți tina sistemul(cu protecții nene)..Placa de baza calumea care suporta upgrade-uri și Overcloking.
Ramii calumea.
SSHD de 2 tb ca sa pui muzica și jocuri la greu la viteze super sonice.
Procesor calumea...
DvD calmea.

Dai un ban și ai omule.

Nu te freci cu toate rahaturile.

Dacă nu vrei sa strângi ia un ps4.
Găsești la Altex.

http://www.altex.ro/......attlefront

Bafta

| bogdan12321132231 explică (pentru anonim_4396):

Asta cu optimizate pentru laptop e o aberatie am avut si laptop si pc pot sa spun ca un prieten care are i3 2120 gts 450 de 5ani si cv ruleaza orice joc nou aparut bine pe full hd pecand la laptop ul meu de 3 ani jumatate abia rulez pe hd detalii low si nu arunc cu bani aiurea dau 70 de milioane si 2 gtx titan cu sli va rula timp de 5 6 ani pe 4k 144hz cu setarile pe maxim, asta in cazul in care am un i7 6700k sau 5820k

| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdan12321132231):

Bai tu nu înțelegi ca noile jocuri vor cere din ce în ce mai multa putere grafica și vor fi prost opțiune izoterma pentru pc?

Îți spun ceva!

Nu da banii pe pc...

Ia un ps4 și un televizor smechere de 2000 lei.

Plus 6 jocuri și ieși pana în 50 mi-l.

Și după îți iei cate un joc la doua săptămâni.
Și consola va rula timp de 10 ani Fuller HD orice apare pentru ea pe care jocurile vor fi foarte bine optimizate.

După 10 ani va apărea ps5 laughing

| bogdan12321132231 explică (pentru anonim_4396):

Deocamdata un gtx 970 duce orice joc pe 1440p la setari si n ai tu de unde sa stii ce vor aparea si in pls pe ps4 altceva in afara sa ma joc n am ce sa fac o sa mai fac si stream si altele. Si am un telecizor Sony 100cm smart tv am dat 2500 de lei acu un an problema e ca eu practic no sa am cum sa ma joc pe ps4 ca am oameni care se uita la televizor si na

| liviu890 a răspuns:

Cumpara-l ca e foarte bun. O sa ruleze toate jocurile care sunt acuma pe piata, pe setari maxime si o sa ruleze si jocurile care o sa apara peste 6-7-8 ani