| WizzArd3344 a întrebat:

Salut, ce PC m-ar avantaja daca as vrea sa joc GTA V, Fortnite, CS:GO, etc macar pe medium fara frame drop-uri / lag?

1: https://www.emag.ro/......DQ5X3ZMBM/

2. https://www.emag.ro/......DRQMPZMBM/

Diferenta ar fi ca unul are Radeon RX 550 si celalalt GTX 1650.

Răspuns Câştigător
| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

RX 550 este o placa execrabil de slaba si penibila pentru gaming, este aproape la nivelul de GTX 750 Ti care este o placa lansata in 2014.

Mergi pe varianta I3 cu GTX 1650, pe CS:GO estimez ca o sa ai peste 250 fps-uri si pe GTA V, peste 60 sigur, de Fortnite nici nu mai vorbim, merge brici.

| sierra1 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Uite aici "geniule" cât de eronat ești tu!

https://www.mysmartprice.com/......ot-gaming/

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru sierra1):

Maimuta umblatoare cu IQ de talpa de picior, tu compari un I5 din generatia lui Ceausescu cu un I3 din generatia 10? laughing I3-ul ala spala pe jos cu orice procesor din GENERATIA A 3-A, inclusiv I7, ai cam ramas in URMA cu tehnologia, stai in banca ta ca nu stii ce vorbesti si induci lumea in EROARE cu raspunsurile tale ERONATE.

| sierra1 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

" | YoVoyVoyVoy : Maimuta umblatoare cu IQ de talpa de picior" - e mă-ta (remarcă cratima. Știi ce-i aia?)

| sierra1 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Apropo, răsuflată intervenție, zero imaginație, te repeți ca o placă stricată

https://www.tpu.ro/......-pe-zi-si/

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru sierra1):

Nu ma cobor la mintea ta de maimuta umblatoare, daca stii sa faci doar "unga bunga" atunci asta este soarta ta, multumeste-i lui Dumnezeu laughing si daca esti tu asa de smechera si culta in ale calculatoarelor adu-mi tu mie toti tehnicienii pe care ii stii sa ma contrazica la ceea ce am zis

| sierra1 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

" YoVoyVoyVoy:... maimuta umblatoare"

- iar ai impresia că vorbești cu mă-ta, așa-i?

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru sierra1):

Nu, vorbesc cu sierra1 care e frustrata ca i-am dat eronat la raspuns pentru ca a invatat T.I.C. in 2003 si tot la nivelul ala a ramas si se simte cu musca pe caciula ca un I3-10100 bate un I5 3470 amarat

Si ca sa te fac de rusine si mai mult iti las videoclipul asta, daca stii sa il deschizi

https://www.youtube.com/watch?v=AMVkt8Fjdy4

Uita-te la diferenta de fps-uri, te rog :)

| sierra1 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Mami, ințeleg care-i preocuparea ta centrală. Fii focusat la tema aia ta de cinșpe cm și lasă-le pe celelalte, că te obosesc

https://www.tpu.ro/......cm-este-o/

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru sierra1):

Cand nu ai argumente, deviezi de la subiect crezand ca o sa-l castigi, nici nu ma mai obosesc cu tine, ti-am vazut deja nivelul de inteligenta care este patetic, incepand de cand vezi mesajul acesta sa stii ca ai ajuns in lista de blocati, salut.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Recomandat este:
CPU: Intel Core i5
RAM: 8 GB
VIDEO CARD: >= 2GB

așa că după cum vezi, ești cam la minimul

| WizzArd3344 explică (pentru sierra1):

Si dintre cele 2 care ar fi mai ok?

| sierra1 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Mai pune un ban și ia i5 măcar!