| Lucian15125 a întrebat:

Salut, ce placa video as putea cumpara cu un procesor Intel pentium 4 2.8(dual), si sursa de 450w
model VM900M
version PCI-express
rami ddr2 1gb

2 răspunsuri:
| crackster a răspuns:

Procesorul tau este putin invechit, iar sursa de alimentare pare decenta(se putea mai bine). Anul trecut m-am confruntat cu o problema: Am cumparat o placa video, dupa care am aflat ca nu o ducea sursa, astfel incat calculatoru se oprea singur foarte des.
Pentru a nu intampina problema asta, uite ce iti recomand eu: http://bit.ly/18ZCfLJ
1GB VRAM e suficient pentru nevoile tale, iar 128 biti memory BUS ii ofera o oarecare superioritate placii.
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat