| marian_3880 a întrebat:

Salut, ce placa video as putea pune pe http://www.sistems.ro/......-sff.html. FundaVOT

Răspuns Câştigător
| ici3 a răspuns:

Are placa video, Intel, deci vrei upgrade?!
1.Asus GT430 1gb ddr3 128bit
2.Gainward 9400GT 512mb ddr2 128bit
3.Asus 6570 1gb ddr3 128bit
4.MSI 8800GT 512mb ddr3 256bit
5.Gainward GTS250 512mb ddr3 256bit green, hdmi
6.Forsa GTS250 512mb ddr3 256bit
te poti orienta, functie de ceea ce doresti sa joci.
Daca doresti te pot ajuta, cunosc un centru, o firma care are asa ceva, cu factura, garantie toata treaba, chiar si varianta upgrade!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice placa cu GDDR2. Nu prea mai gasesti prin magazine ca nu se mai fabrica. Poti gasi, insa, la mana a doua. Poti sa pui si GDDR 3 insa nu-ti va merge la capacitatea maxima deoarece rata de transfer este mai mica la placa de baza fata de placa video.

| master77 a răspuns:

Http://www.mediadot.ro/......048mb-ddr3
Si ca raspuns la cel de sus poti sa pui si GDDR5 nVIDIA gtx690 care e 1000$ dar nu te tine procesorul pentru ea, vezi tu... pentru ca ramii sunt ddr2 nu are nicio legatura cu placa video. Placa de baza are slot pci express x16 2.0 si latimea maxima de banda nu a fost atinsa inca de nicio placa video inca chiar daca au aparut placi si cu pci-e x16 3.0.

| ici3 a răspuns:

Sefu' eu am inceput raspunsul cu: ARE PLACA, DECI VREI...