| blintzz a întrebat:

Salut.
Ce placa video imi recomandati pana in 300 lei?

11 răspunsuri:
| blintzz explică (pentru Jipa95):

Am uitat sa specific. Prefer Nvidia... happy

| Jipa95 a răspuns (pentru blintzz):

Nu te lipesti de ceva performant in banii astia. Vrei performante intr-un buget relativ mic, stai pe amd. Ce vrei sa-ti recomand pana in 300 lei gt 730 http://www.pcgarage.ro/placi-video/msi/geforce-gt-730-2gb-ddr5-128-bit/ sau 640? : http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
Nici nu se apropie de performantele 240-ului.

| blintzz explică (pentru Jipa95):

Pai as vrea sa iau 240. Dar am suport Intel si nu stiu daca merge fiindca este amd

| Jipa95 a răspuns (pentru blintzz):

Si eu am procesor Intel, mai exact e8400 si am acea placa video r7 240, si functioneaza de minune!

| blintzz explică (pentru Jipa95):

Http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ placa asta este buna de ceva? o iau la 360 lei de la cineva si este inca in garantie

| BoneShiver a răspuns:

1) Nvidia sau ATI? Asta depinde de tine daca stii bine sa le diferentiezi. Eu de exemplu sunt fan AMD atat la procesor, cat si la placa video

2)Sub 300 lei?! De ce? Vrei sa te rezumi la un FarCry2 cel mult? Mai strange niste bani zic eu...

3)Daca totusi insisti, recomandarea mea este sa alegi una de la ATI. De ce? Nvidia a inceput sa se concentreze numai pe placile de ultima generatie, in comparatie cu cei de la ATI. Motiv pentru care, lasa la placile lor vechi acelasi pret ciudat de mare pentru puterea lor. Vrei Nvidia neaparat? Mai baga pana la 800 - 1000 lei, daca vrei ceva care sa bata ATI

| BoneShiver a răspuns (pentru BoneShiver):

Si care de asemenea, sa care lejer un Battlefield 3

| blintzz explică (pentru BoneShiver):

Pai am procesor Intel core. deci nu cred ca pot sa pun placa video amd.

| BoneShiver a răspuns (pentru blintzz):

Nu conteaza! Poti sa pui Intel cu ATI / AMD! Uite-te pe internet si ai sa vezi unitati / laptopuri care au astfel de setup-uri.

| LePotato a răspuns (pentru BoneShiver):

Poate numai daca ii permite placa de bazalaughing