| Iulio01 a întrebat:

Ce placi video pot fi montate pe placa de baza D2811?
Pot pune un gtx 750 pe acea placa de baza?

6 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Producatorul placii de baza? Asta e codul complet? Daca e un fujitsu-Siemens, e posibil sa mai ai un slot PCI-E x16. Oricum depinde si ce procesor ai si cita memorie, e pacat sa investesti prea mult in video daca ai un procesor slab si putina memorie.

| Iulio01 explică (pentru CLCQ):

Da, sistemul este Fujitsu Siemens Esprimo p5730
Memorie am 4gb ddr 2, procesor am un core2duo de 2, 6 Ghz. Merita sa pun un gtx 750? sau macar un gt 730-740. Ca nu am placa video dediaca. Am o gma 4500 integrata

| CPAElites a răspuns (pentru Iulio01):

Da poti monta.
Cumpara GTX 750 TI deoarece e mai performanta cu ~20%.

| Iulio01 explică (pentru CPAElites):

Mersi de raspuns. Chiar eram curios daca pot pune placi video bunicele. Dar, o data ce pun un gtx 750 va fi nevoie sa schimb sursa?

| CPAElites a răspuns (pentru Iulio01):

Pai ce sursa are sistemul? vreau sa stiu producatorul.
gtx 750 ti este cu 20% mai performanta decat gtx 750winking

| Iulio01 explică (pentru CPAElites):

Nu pot sa vad ce firma e deoarece nu am acces la ea e foarte ascunsa in unitate. Dar am vazut ca max output e 300w si din cate stiu eu e cam slaba.