| Branet_Tudor_1991 a întrebat:

Salut, ce pot face dacă pur și simplu mi s-a blocat tasta,, k" de la laptop?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Provizoriu poţi folosi harta de carcatere pentru a insera litera k, asta până vei merge cu laptop-ul într-un service specializat să-ţi repare tastatura.Nu recomand metode „home service" mai ales dacă nu deţii scule finuţe şi ştii ce să faci, că poţi strica mai tare decât să repari.

| Vladyt1 a răspuns:

Poti sa iei Ceva mai ascutit si sa incerci sa ridici tasta de la laptop si poate merge

| Ilie94 a răspuns:

Ia o surubelnita subtire dar cu capat lat si incearca sa ridici de tasta in sus, sau desfa leptopul si pozitioneaza tasta la loc printr-o inpingere usoare.succes