| RandomStudent a întrebat:

Ce screen recorder imi recomandati sa mearga ok fara lag avand un pc:amd-a10, 4gb ram, Asus gt 730 2gb ram 128bit?

9 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Salut. Intotdeauna OBS (Open Broadcast Software), din foarte multe puncte de vedere. Primul ar fi ca este complet gratuit, fara trial-uri, fara watermark, fara limite cu privire la durata videoclipului pe care il filmezi. Pe langa toate acestea cea mai buna parte este ca ai foarte multe lucruri pe care le poti personaliza, iar calitatea este hd. Poti sa folosesti si pentru gaming, si pentru a inregistra orice de pe pc. Sunt sigur ca iti va merge perfect, si sunt sanse foarte mari sa fii multumit.
https://obsproject.com/

| RandomStudent explică (pentru P4rAd0x):

L-am incercat, merge in lag

| P4rAd0x a răspuns (pentru RandomStudent):

Setari ceva ai facut?

| RandomStudent explică (pentru P4rAd0x):

Da, am facut dar la fel

| alexboss2020 a răspuns (pentru P4rAd0x):

Omule tu nu stiai ca obs consuma cele mai multe resurse? Dupa ca nu are un PC toacmai stralucit mai ii recomanzi si cel mai stresant program care foloseste resurse atat din placa video cat si din procesor, mai bine e sa filmeze cu radeon relive sau NVidia shadowpay sau cu xplit(costa bani)!

| RandomStudent explică (pentru alexboss2020):

Din cate am incercat Mirillis Action a mers cel mai ok in formatul.avi

| alexboss2020 a răspuns (pentru RandomStudent):

Nu stiu ce e dar daca a mers ok poti sa il iei!

| Superior a răspuns:

Motivul este configuratia sistemului. E destul de slaba. Procesorul sa zicem e ok dar placa video este istorie. Ar trebui sa o schimbi.

| RandomStudent explică (pentru Superior):

In viitor...in viitor laughing