| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a întrebat:

Ce se intampla daca sunt in Romania si instalez pe J5 2016 un firmware de j5 2016 Poland?

Răspuns Câştigător
| bystefu a răspuns:

Teoretic nu se intampla nimic, numai ca eu am prins odata unul din Portugalia, codat pe o retea nationala de acolo. Daca specifica undeva ca nu e blocat pe niciun furnizor de telefonie, n-ar trebui sa fie nicio problema.

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru bystefu):

Si ce ai facut dupa ce era codat in reteaua de acolo?

| bystefu a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Am cautat un altul si am gasit unul din India, liber de retea. Funda?big grin

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru bystefu):

Mersi! Si eu descard unul din india acum pe Android 7.1.1! Funda happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut nimic, si eu am instalat de India si a mers perfect.

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa imi dai un ss? Cum ca ai Android 7 si versiunea de la telefon? Iti dau funda...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Nu era pentru mine, era pentru baiat tot de aici de pe TPU. happy