| George3313 a întrebat:

Ce spuneti despre acest televizor? https://www.evomag.ro/......41084.html

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Pretul e ok
dar
MARIME MICA pentru 4k, minimum minimorum e 55"... de preferat cel putin 65", altfel dai bani degeaba pe 4k pentru ca NU SE OBSERVA DIFERENTA
este Samsung smart tv, care e o TAMPENIE AMARATA, OS-ul lor e de ultimul rahat
http://www.videolan.org/vlc/#download
vezi vreun Tizen acolo? NU, deci ai store de la Samsung SI ABSOLUT **DOAR** ATAT! (store care e foarte saracacios)
si NICI nu are acces la windows samba din cate stiu eu, trebuie sa folosesti serviciu de distributie media cum e Plex ca sa faci play din calculator/NAS

usb 2.0?!? CE RAHAT, deci daca ai film 4k remux (necompresat) pe hdd/stick extern poti sa tii-l bagi in KUR, ca usb DOAR 2.0 nu face fata

12 răspunsuri:
| George3313 explică (pentru Bizon95):

Pfff. il i au sa ma uit sa zicem la Netflix, dar pe xbox, de fapt daca stau sa ma gandesc nu ma prea ma ajuta smart tv ul ideea e ca il vreau pentru 4k, un 50 inch e ok? Ca pretul la 55 e mai mare, dar mna, poate i au 55

| Bizon95 a răspuns (pentru George3313):

" inseamna inch, deci ar fi bun macar 55" pentru un 4k

| George3313 explică (pentru Bizon95):

Sa stii ca ma mai uit de black friday, chiar daca cica e țeapa

| Bizon95 a răspuns (pentru George3313):

Nu e teapa daca verifici pretul pe un site de indexare cum ar fi:
www.emag.ro
www.compari.ro
www.price.ro
www.shopmania.ro
sau extensia pricy de la pricy.ro
daca pretul e mai mic decat ce gasesti acolo nu e teapa
daca e mai mare sau egal, atunci... e

| George3313 explică (pentru Bizon95):

Pai hai sa fim seriosi, chiar nu s ar vedea nici o diferenta? Daca are 50" ca il vreau pentru jocuri in mare parte

| George3313 explică (pentru Bizon95):

Https://emag.page.link/r2wg 139 cm, 4k, același preț doar ca e de la LG, si are si trei mufe hdmi, zic ca asta chiar merita, ca am auzit ca LG se descurca, ce zici?

| Bizon95 a răspuns (pentru George3313):

Sub 55" nu e o diferenta vizibila intre 4k si 1080p, pur si simplu diferenta de calitate a imaginii nu se observa cu ochiul liber
asa ca eu personal, orice TV sub 55" nu mi-as lua 4k

in plus, doar pentru o consola care e prima generatie care suporta 4k s-ar putea sa nu mearga chiar atat de bine pe 4k, dar pe 1080p sa mearga FOARTE bine

insa asta sunt eu, tu faci ce crezi tongue

| George3313 explică (pentru Bizon95):

Jegoșii de la eMAG au schimbat prețul, este 2700 acum, huaaaa era 1800

| Bizon95 a răspuns (pentru George3313):

Daca nu te intereseaza smart-ul care la LG e tot slab ca la Samsung, atunci ala da, e mai bun!winking

| Bizon95 a răspuns (pentru George3313):

Lal, deh
asteapta Black Friday

| George3313 explică (pentru Bizon95):

Aha,deci de black friday baga 100% prețul de adineaurea, nu?

| Bizon95 a răspuns (pentru George3313):

Posibil, insa eu as verifica orice as lua de BF, ti-am scris mai sus unde