| Iønutt a întrebat:

Ce stiti despre Kantar Media? Vor sa mi instaleze un sistem de monitorizare al rating ului. Stiti ceva despre asta?

1 răspuns:
| AlexSr a răspuns:

Boss. Kantar media este o întreaga poveste despre care se vorbește în fiecare săptămână de zeci de ori prin prisma audientelor.tv radio etc.
Ei vor sa fie mai eficienți și sa culeagă datele privind audientele TV, adică la ce te uiți și la ce asculți și câți oameni se uita.
Ăsta consta într-un un anume aparat tip decodor cu telecomanda care dispune de setări anume. În asa fel încât tu sa fii un cobai și sa le trimiți datele lor dar în același timp plătești și decodorul.
Deci plătești pentru acuratețea audientelor.
Haha.