| Gino_Dajbog_1995 a întrebat:

Salut, ce sunt punctele acestea de pe ecranul laptopului si cum pot scapa de ele?

http://imgur.com/fS3Eyrv

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa vezi daca e pe suprafata, nu pe interior, sa stergi cu ceva anume. Din cate pare cel mai probabil (nu sigur) sunt pixeli morti. Poti incerca diverse software-uri sa incerci sa "repari" asa ceva, dar daca e fizica treaba (si cel mai sigur asa e) nu prea ai cum sa repari tu asta, decat la un service prin inlocuirea displayului. Conteaza mult "materialul" din care este facut.

| Gino_Dajbog_1995 explică (pentru CM7YRE):

Pe suprafata ecranului nu este ca am incercat sa sterg... Probabil sunt pixeli morti dar am incercat cu mai multe programe, nu a mers. Am citit pe net ca sa pun acel videoclip cu schimbarea culorilor rapid, am lasat aproape 1 ora nu a mers... Chestia este ca prima data nu erau punctele acelea mici asa imprastiate, erau doar 2 mai mari cu putin spatiu intre ele.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Gino_Dajbog_1995):

E clar ca sunt pixeli morti, si inca aia naspa care se extind
nu prea ai ce sa ii faci decat sa, schimbi monitorul
sau sa il duci la garantie daca mai are