| KadarIstvanCosmin2000 a întrebat:

Salut ce sursa as avea nevoie la componentele astea: placa video nVIDIA geforce 630 1 gb
procesor amd fx x4 4300 3800 MHz
10 gb ram ddr3 1600 MHz

4 răspunsuri:
| GlowingShadow a răspuns:

La specificatiile placii video este mentionat ca consumul e cam la 300W. Aici mai adaugi procesor (in jur de 100W), HDD, ram si ajungi la o sursa de 500W minim.

| CPAElites a răspuns:

Pana si o petarda de 50 lei o duce.

Bula
| Bula a răspuns:

Ceva de acest gen:
http://www.pcgarage.ro/......ronze-500w
Are stabilitate si fiabilitate ridicata, iar acum este si la pret promotional.

| LinxCont a răspuns:

Http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-630/specifications placa video 65W, procesor 100W, placa de baza 30W, ram 5W, hard disk 10W, dvd 20W. Total 230W. O dursa de la 300W in sus e ok, Eu as alege ceva de la 400W in sus.