| Young27338273 a întrebat:

Salut ce telefoane au update la android 13? Dar la Windows 11 ce laptopuri îs compatibile?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Pentru Windows 11 trebuie sa aiba procesor Intel de generatia a noua sau mai nou (eventual merg unele procesoare de generatia a opta) sau AMD de generatii recente (de la Ryzen 3 in sus, inclusiv Athlon si EPYC de aceeasi generatie cu ele).

Bine, Windows 11 poate fi instalat pe laptopuri mai vechi, dar nu e garantat ca functioneaza bine.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de telefon, depinde de laptop. De exemplu sunt telefoane de prin 2017-2018 la care poti pune Android 13 neoficial (Xiaomi Mi A1, ca sa dau un exemplu despre care stiu sigur).

| TheGentleman a răspuns:

Toate laptopurile ale căror placă de bază suportă TPM 2.0 sunt compatibile cu Windows 11.