| Măduuțaa a întrebat:

Ce telefon sa imi cumpar? Samsung Galaxy S3 sau IPhone 4S? Va rog, sfatuiti-ma ca am ramas blocata crying.

Răspuns Câştigător
| JusTPauL a răspuns:

Ba voi ori nu va stiti la teluri ori nu stiu ce sa zic...laughing
Cred ca va luati doar dupa marca telului, de iphone e doar numeleoh go on
Uita-te pe net la galaxy s3 sa vezi ce poate. Deci daca iti iei cel mai tare s3 k sunt vreo 3 variante.
Deci asa: Processor Quad-core 1.4 GHz adica 4 procesoare de 1400mhz, total 5600 mhz frecventa. mai tare k la un calculator luat nou din magazin, Retea pana la 4G, memodire interna 64 gb, camera de 8, mp( filmeaza full hd)1080p si camera secundara tot hd filmeaza, mic secundar dedicat, bluetooth 4.0 deci transfera foarte repede, si android vers 4.0.4.
Mi-a zis cineva dar nu sunt sigur, k imaginea se adapteaza dupa vedere si dupa cum il ti, distanta.
Asta ar fi asa pe scurt.
Deci e super tare, Samsung e cel mai tare pe piata telefoanelor si nu numai.

| SpawNury a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu vorbi prostii, informeaza-te mai bine. Are quad-core 1.4 ghz, adica 4 procesoare. TOTAL NU FACE 5600 MHZ! Fiecare procesor lucreaza pentru el. 2 procesoare sunt ocupate de sistemul android, un nucleu este ocupat de programe preinstalate [gen facebook, twiter, youtube etc] tie iti ramane doar un nucleu, nu este de ajuns pentru un telefon cu o rezolutie mare. Am eu galaxy s3, dupa 3 saptamani de folosire culorile din colturile telefonului s-au transformat in negru. este prea praf, camera este de 8mp dar nu filmeaza mai bine decat iPhone 4s, crede-ma si o sa iti zic de ce, eu am avut un iPhone 4s, l-am vandut, am mai pus si eu si mi-am luat s3, SI ACUM IMI PARE MAXIM DE RAU, ca iphoneul in primul rand iti intra in buzunar, in al doilea rand, are un procesor dual core, dar doar 374 mhz sunt ocupate de sistemul iOs, deci iti ramane mai mult ca s3 si ruleaza perfect, fara lag. Are si el retea 4g, doar un update la ios si se rezolva. Memorie interna nu este de 64 gb la s3, este de 16 gb, cand la iPhone ai mai multe optiuni, 16/32/64 gb. Camera la fel, de 8 mp dar filmeaza mult mai bine decat s3. Deci per total iPhone, nu cred ca ai luat vreodata un iPhone in mana, asa ca eu ti-as sfatuii sa nu te mai bagi intr-un drum unde nu stii unde o sa iesi. O zi buna.
Pentru tine Măduuțaa : Ia-ti iPhone, crede-ma ca este un telefon perfect. Si o sa iti stea mai bine pe mana, pentru ca nu cred ca e prea placut pentru o fata sa aiba un telefon de 2 ori mai mare ca palma. Crede-ma ca stiu ce sa zic. S3-ul este un telefon bunicel, dar nu face fata la iPhone. se blocheaza de multe ori, se sterg culorile de pe el, si cateodata touch-ul nu raspunde prea bine la comenzi. O zi buna!

| Măduuțaa explică (pentru SpawNury):

Imi zici dupa ce am dat funda?

| SpawNury a răspuns (pentru Măduuțaa):

Nu funda conteaza, conteaza sa stii adevarul, si sa iei o decizie corecta. Apropo, majoritatea pieselor din smartphone-urile de la Samsung sunt copiate dupa cele din iPhone. Pentru care samsungul a fost dat la judecata. Sper ca am putut sa te ajut, daca te-am ajutat, ma bucur. Asta conteaza, nu funda. big grin

| Măduuțaa explică (pentru SpawNury):

Eu zic ca IPhone a copiat Samsung.Sora-mea a avut un IPhone 4 si a fost un jaf, care a costat un car de bani.

| SpawNury a răspuns (pentru Măduuțaa):

Nu, Samsung a si recunoscut ca a copiat piese de la Apple, intreadevar, iPhone 4 a avut prea multe buguri, dar crede-ma ca la 4s nu prea o sa ai probleme. Eu nu te oblig, poti sa cumperi si s3, dar daca iPhone-ul este jaf, s3-ul este o musca. Ce zboara pe langa produse Apple.

| sltlp a răspuns (pentru JusTPauL):

Te pisi pe el de 5.6 ghz, desteptule ca nu se insumeaza. Si 4s filmeaza si reda full hd. 4s daca nu stii, de fapt e dual-core de 800 mhz, si a sters pe os si cu galaxy Nexus, care in suma ta vine 3 ghz.

| sltlp a răspuns (pentru JusTPauL):

Daca sora ta a avut iphone 4 si zici ca a fost jaf, de ce mai pui intrebarea?

| JusTPauL a răspuns (pentru SpawNury):

Nu esti informat destul de bine.
"Memorie interna nu este de 64 gb la s3, este de 16 gb, cand la iPhone ai mai multe optiuni, 16/32/64 gb. Camera la fel, de 8 mp dar filmeaza mult mai bine decat s3."
Gresesti foarte mult: am zis ca si s3 are 3 variante, adica: cu 16/32/64Gb. S3 te asigur k filmeaza mult mai clar lucrurile marunte. Cred ca ne-am inteles.
Tu decizi ce iti cumperi dar iti zic ca o sa-ti para rau daca nu iti iei s3. Baftawinking

| JusTPauL a răspuns (pentru sltlp):

Baiatu noi vorbim de Samsung galaxy s3 nu de galaxy Nexus, intelegi?
Nu fa comparatie intre Nexus si 4s!

| SpawNury a răspuns (pentru JusTPauL):

Eu mi-am cumparat s3, acum o luna, si de ce oare imi pare rau ca mi-am pierdut iPhone-ul pentru o caramida ca asta? Odata cu telefonul asta m-am transformat intr-un raper, mereu am pantaloni cu buzunarele mari, doar ca sa intre caramida acolo. oh go on Crede-ma, am avut amandoua telefoanele, si nu e ceea ce arata pe internet. Ca stii, si Nokia n95 a fost zeul telefoanelor candva. Dar era/e doar un rahat de telefon.

| sltlp a răspuns (pentru JusTPauL):

Eu iti demonstrez a nu se insumeaza.

| AliveOne a răspuns (pentru JusTPauL):

Prietene Nu uita de HTC ONE X care are procesor quad core de 1.5 ghz si totul peste Samsung galaxy s...

| ConovalciucCristian1992 a răspuns (pentru SpawNury):

Tu spui exact opusul. Cei de la Apple comercializeaza piese de la Samsung.

34 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

Samsung Galaxy S3

| tteo92 a răspuns:

Clar ca galaxy s3, nu stiai ca este cel mai bun smartphon de pana acum?
Fa si tu o comparatie intre ele http://smartphones.techcrunch.com/......-Galaxy-S3
galaxy s3: 2Gb RAm
iphone4: 1Gb
Galaxy: 1.​50 ​GHz
iphone4: 1.​00 ​GHz
Galaxy s3: 4 nuclee
Iphone4s: 2 nuclee
si lista poate continua.
Deci e cu foarte mult in fata iphone-ului.
Bafta!

| Giuvaer a răspuns:

Samsung face treaba mai buna.
iphone e de ****.

| AlexDaghiu a răspuns:

Logic ca 4S, Samsung-ul e un telefon si nu are cum sa aiba atatea aplicatii ca IPhone-ul.

| Măduuțaa explică (pentru AlexDaghiu):

Pai 4S ce e atunci daca nu e telefon?

| oana2002 a răspuns:

Iphone 4S funda?

| MrColitza13 a răspuns:

IPhone - e mult mai bun, şi în general e de la Apple. Dar mai bine aştepţi pînă în toamnă să iasă iOS 6 că are mult mai multe funcţii...iar cît despre samnsunng sunt slabe de tot...am testat!

| Măduuțaa explică (pentru MrColitza13):

Mda,am avut Samsung si a fost foarte bun.Numai prostii ai spus.

| titizoorr a răspuns:

Eu iti recomand sa iti ei Galaxy S3 pentru ca eu le am pe amandoua le am de la un var si sunt originale.
Chiar sunt multe diferente intre ele doua

Galaxy se vede mult mai bine are culorile mai intese se aude mai tare decat Ipohne 4 s

Eu iti recomand Samsung Galaxy S3

| Cl4x a răspuns:

Eu iti recomand Samsung Galaxy S3, ii da clasa Iphon-ului (intr-adevar, exista mai multe aplicatii pentru iOS, dar functiile acestora sunt doar pe sfert sa zic asa, iti arunca acolo doar o bucatica din ce poate face cu adevarat aplicatia respectiva, pentru restul trebuie sa platesti). Succes! tongue

| RebbeSstar a răspuns:

Iphone 4s

| LadyHellenee a răspuns:

Numai vorbiti prosti! Am avut iphone 4s pana ce l-am scapat si s-a distrus complet. L-am scapat de 2 ori groaznic si display-ul s-a facut PRAF! am zis ca decat sa imi pun alt display imi iau alt telefon decat sa dau atatia bani. M-am decis si dupa cateva luni mi-am luat Samsung Galaxy s3. Este foarte bun, de obiceu marca Samsung este buna. Cand mi-am luat Iphonul mi se parea interesant ca avea 'marul ' pe el. imi place mult mai mult design-ul de la S3 laughing. Nu stiu ce sa zic, este decizia ta dar ai grija eu te sfatuiesc la un S3 pentru ca sunt niste bani pana la urma, ce multa lume nu ii are. Bafta :*

| AleAlexandra14 a răspuns:

Știu că ai dat deja fundă dar poate te ajută și sfatul meu. Eu zic să-ți iei Samsung galaxy s3, am și eu acest telefon și sigur te va mulțumii, are aplicațiile la fel ca iPhone'ul 4s. Bă chiar are mult mai multe, plus că îți va oferi niște poze clare. Nu este ca 4s care dacă l'ai scăpat are gârieturi pe ecran.

| Litrin_DuDu_1997 a răspuns:

Off doamne @justpaul uitete un pic sa vezi cati zic 4s... domane deci u 4s are single core de 512ram si 800mhz ce joci pe el? mario? iti merg toate jocurile in reluare. si s3 are 1GB RAM SI 1. 4GHZ SCORPIONZ.x...

| Cryss_Rozzy_1994 a răspuns:

Nu exista telefon cu 4 procesoare JusTPaul ci procesor cu 4 nuclee

| Rocket01 a răspuns:

Un telefon perfect este Samsung galaxy S2 sau Note1, Note2 nu te mai lua dupa dupa eticheta de marca.....adic gen wow iPhone 4s e belea(pe DRQ am avut si l'am scapat din mana si a cazut cu fata in jos si i'am facut dauna totala n'am avut ce sa ii mai fac......in schimb S2 dac tot vr tel mai micut s2 este super tot ce vr note, note2, s3 sunt telefoane pentru cei care umbla cu borseta sau ceva de genu sper ca ti'am fost de ajutorwinking

| AdyTzz a răspuns:

Buna,Maduutaa. Eu, in principal am avut ambele telefoane in mana ( ceea ce e un fapt decisiv ) si le-am avut si pe amandoua simultan in mana si am facut comparatii intre ele. Este adevarat ca ambele au mici probleme. Parerea mea este sa alegi iPhone 4S pentru ca este un telefon mai complet decat S3 deoarece la S3 se blocheaza touch screen-ul uneori ceea ce e foarte deranjant. Acestea le stiu de la un prieten care si-a luat Samsungul acum 2 luni ( S3 32gb de la Vodafone, la liber), a fost foarte incantat de el, dar dupa ceva timp au aparut problemele, tin sa mentionez ca la inceput ele nu au fost. Asemenea acesta s-a luat dupa ce a vazut pe Youtube. Consider ca, chiar daca iPhone`ul se sparge daca il scapi, dar inveti sa ai grija de lucruri (care e o experienta de viata). Deci, revin asupra iPhone-ului, deoarece acesta nu am auzit de la nimeni ca li s-a blocat, nu au avut probleme cu softul, etc... Deci iti recomand iPhone 4S, Dar daca ai prieteni care au S3 si 4S roaga`i sa til dea si tie putin sa il tii in mana sa umblii putin pe el ca sa te decizi mult mai usor. Bafta mare - Iphone 4S recomandarea mea

| Anonim1234555 a răspuns (pentru AdyTzz):

Buna, intre Samsung galaxy S3 si iphone 4s ar fi destule lucruri de spus dar sa le spun pe scurt. eu personal am vazut, am umblat pe amandoua telefoanele, am facut comparatii. Mie personal mi-a placut Samsung galaxy S3 deoarece cred ca diferenta de marime a ecranului si viteza pe net este pe departe peste un iphone ( ca este vorba de iphone 4s, ca vorbim de iphone 5 ) niciodata nu o sa ai o experienta asa placuta cum o sa ai pe un Samsung galaxy S3, jocurile nu vor avea niciodata aceeasi grafica ca si pe S3 ( pana la momentul actual ).
Eu la momentul actual am un 3gs dar am avut S3 si iphone 4s cate o saptamana fiecare. Mie personal mi-a placut S3-ul. Acuma totul ramane la propria ta alegere. Bafta

| Neculaiu_Ionuţ_1996 a răspuns:

Deci! sa va fie clar voua, fanilor Samsung! le-am avut pe amandoua in mana.(eu am iphone 4s si fratele meu are Samsung galaxy s3).le-am comparat din toate punctele de vedere.jocuri.galaxy s3 merge greu pana si la Fruit Ninja! meniul principal: la iphone merge surprinzator de bine.design-ul:nu se compara samsungul in veci cu un iphone la design.sunt niste plasticuri ieftine.la iphone pe lateral e un aluminiu, sticla fata-spate! Cred ca voi astia Samsung fans nu ati tinut nici macar o data unul dintre aceste doua telefoane in mana si comentati aiurea.Deci,gura mica si asteptati pana cand va iesi un telefon Samsung cu adevarat frumos si rapid! pana atunci nu au nimic de facut, decat sa priveasca la "Batranul Apple" cum scoate pe piata modele reusite, ma refer frumoase si rapide in jocuri, aplicatii si alte chestii!

| ConovalciucCristian1992 a răspuns (pentru Neculaiu_Ionuţ_1996):

Serios?!? Stii cum arata un Galaxy Mini? Am pornit wi-fi-ul la unul si a prins reteaua, dar la un iPhone 5 nu a prins deloc, ce e drept ca a avut doar o bara (liniuta). in acelasi minut, loc si la mine in mana.

Acum te intrebi poate de ce nu mergea wi-fi-ul? Iti spun eu: carcasa de metal.