| zurghii a întrebat:

Salut,
ce versiune de windows 10 este cea mai buna? In special pentru gaming.

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Nu sunt toate la fel. De exemplu Windows 10 HOME nu va avea toate addon-urile pe care le vei gasi in editia Pro. Daca ma intrebi pe mine, HOME e de ajuns, nu cred ca ai nevoie de toate ca*****ile din versiunea PRO.

10 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Windows 10 pro cu licenta platita.

| RAY a răspuns:

Orice versiune, nu asta conteaza si partea hardware

| lilianaadelina a răspuns:

Orice versiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare. happy Ia PRO să fii sigur.

| zurghii explică:

Okay happy Dar, atunci de ce sunt mai multe versiuni daca toate sunt cam la fel happy? Ma gandesc sa cumpar o licenta pentru windows 10 Pro

| CutsieRainbow a răspuns:

Orice; v

| Garyyyy a răspuns:

Eu folosesc cam de vreo 2 saptamani win 10 pro, inainte foloseam win 7 proffesional, dar de cand il am pe acesta simt o diferenta sesizabila in jocuri, mai multe fps nu am dar sunt mai bine stabilizate, de exemplu pe win 7 jucam cs go in 80-90 fps pe medium cu dropuri de pana la 40 care cauzau un mic lag, dar de cand am win 10 nu mai am dropuri aproape deloc, tin sa mentionez ca atunci cand le am sunt mult mai mici, deci in concluzie merita win 10 laughing)

| CosminFlo a răspuns:

Diferenta este ca pe Home nu poti sa treci de 64 GB si ca vine cu Cortana.
La PRO poti trece de 64, si nu vine cu Cortana.

| alexboss2020 a răspuns:

Toate sunt bune, nu iti fa griji!