| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut ce windows sa-mi bag pe pc

are 8 gb ram procesor amd 3.60 ghz si placa video nVIDIA gt 640 2 gb. vreau ceva care e xipre pentru jocuri

2 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Ai configuratie foarte buna dar sunt anumite jocuri care nu sunt compatibile cu programele de operare adica win xp win 7 etc acuma la configuratia ta se merita windows 7 acum depide de varianta x86 este 32biti iar x64 este 64biti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7 ultimate.Nu incerca win 8, e prea dificil si nereusit dupa parerea mea.Si windows xp sp 3 merge sa joci jocuri.