| Apocalipsa22 a întrebat:

Cei care cunosc să-mi spună și mie care placa video e buna GTX660 sau AMD HD 7950

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Internetul este plin de site-uri unde poti compara diferite placi video intre ele, diferite telefoane s-a.m.d.
O cautare pe google mi-a luat cam 5 secunde.
http://gpu.userbenchmark.com/......2162vs2160
De aici iti dai seama ca AMD-ul e cam cu 30% mai bun decat acel GTX :)
Succes!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar fi fost o idee sa ii zica cineva omului ca ambele sunt binisor depasite...

| Frank51 a răspuns:

HD 7950 e mai buna, dar consuma mai mult si e mai scumpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amd e mai buna clar

| SantalPorcocale a răspuns:

In locu tau nu mi-as lua placi video AMD, mare parte din jocurile din ziua de azi sunt optimizate pentru Nvidia.

| Apocalipsa22 explică (pentru SantalPorcocale):

Fix chestia asta îmi dă bătăi de cap