| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Cei ce aveti jocul World of Tanks cu ce grafica jucati?
Cei ce joaca cu o grafica mare imi puteti spune ce as putea face sa pot juca si eu...adica cam ce componente ar trebui sa cumpar.Eu joc cu grafica cea mai mica, cu cele mai mici setari si am intre 30-35 fps.

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Mica, - 40 fps, laptop.

Pentru jocul dat - cel mai mult conteaza procesorul. De aia daca alegi un procesor nu economisi banii pe el.

Cel mai bine ia un i5. Placa video - GTX660 (nu ii scumpa, dar merge). Si un SSD de vreo 32gb - 64gb (pe el instalezi Windowsul). Deasemenea memorie RAM, - cel mai bun variant - 8 Gb!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Placa video, logic!