| GrMK a întrebat:

Salut
Cei de la Telecom vin in zona la mine la sat, nu au dat brosuri nimic, au pus stalpi si au tras cablu, FIBRA pana la intrare in sat ce e drept, urmeaza cablarea pe stalp casute sau mai stiu eu ce...
Acum partea care ma intereseaza...
1. eu sunt interesat de cel mai mare abonament de internet (daca nu vine la un pret foarte mare), cel de 1Gbps ( ai pus ei cablul ala pe care scrie fibra dar este foarte subtire, nu stiu ce va fi)... cam la ce pret e acel contract si ce e mai important daca se poate pune doar un serviciu.
2. Ce echipament vor pune pe stalpi si in casa ( as vrea cu poze sau undeva sa citesc si eu), habar nu am.
3. Din cate am inteles vor aduce fibra pana in casa, e adevarat sau povesti...
Multumesc foarte mult pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| AndreiMihaiXD1 a răspuns:

1.ei au 2 oferte de net 1.internet L 500Mbps 37.80 lei/luna
2.Internet M 100Mbps 27.00 lei/luna

2 si 3. Poti sa vb doar cu ei prin telefon lucrurile astea.
Funda Pls

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Mai nou, instalatiile noi se fac cu fibra optica, pana in casa la beneficiar.
Pentru viteza de 1 Gbps iti va trebui calculator cu performanta compatibila si cu conexiune la retea de fibra optica.
Retelele din orasele mari deja sunt schimbate pe fibra optica.
Pentru banii tai poti comanda ce- si cate servicii si de la care provider doresti.

Pretul serviciilor le poti afla sunand direct la firma.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la sediul digi din zona ta, si faci o cerere de schimbare de abonament, de fibră optică, dar daca nu esti titularul contractului te duci degeaba, trebuie numai titularul contractului, cu buletinul original, face o cerere si cei de la cablu vin in 2- 3 zile lucrătoare(in afara de simbătă duminică cand toată lumea e liberă), si i ti instalează fibra optică.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze, la telecom, citise m Digi.

| Zamfira2sweet a răspuns:

Din care razboieni esti, ce judet?