| NVRE a întrebat:

Cine ar putea sa imi dea niste resurse de unde as putea continua sa invat python pentru ca resursele pe care le-am gasit eu s-au terminat.

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Python e open-source. De ce nu inveti din PEP?

5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Ai incercat pe acest site?
https://www.w3schools.com/python/

In rest, doar prin exercitii, proiecte poti descoperi lucruri noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte, eu așa am învățat javascript, c++ și Python

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar pe langa tocit functii fa si niste practica. Te provoc sa faci o clona de Facebook sau de YouTube folosind Django. Asta o sa te treaca atat prin toata materia din carti, cat te va si pune sa folosesti Stackoverflow ca un programator adevarat.

| NVRE explică (pentru anonim_4396):

Eu as spune ca functiile nu necesita atata tocire ci mai mult modulele.

| NVRE explică (pentru AC4S4):

Este un site genial si foarte ok sa inveti de pe el. Seamana cu WellCode cu care am invatat C++