| 190846 a întrebat:

Salut,
Cine mă poate ajuta?
Imprimanta mea HP Laser jet P1102, nu mai listează.Ce pot face, in afara de a o duce la depanator?

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa identifici posibilele cauze.
Scoate foaia alba sau refuza total printarea?
Verifica atent cablurile din imprimanta, precum si portul usb de la pc sau laptop.
Poate fi vorba de driver-ul imprimantei - se poate reinstala de pe pagina producatorului sau de pe cd;
Poate fi o eroare temporara a dispozitivului. Se scoate din priza imprimanta cand e pornita, apoi se deconecteaza cablurile de la imprimanta si pc sau laptop, dupa caz. Acest proces face parte din ceea ce se numeste resetare.

| 190846 explică (pentru dannyel86):

Imprimanta nu scoate de loc pagini, nici macar albe.

| 190846 explică (pentru dannyel86):

Refuză total printarea

| dannyel86 a răspuns:

Macar intra curent in ea? Se poate porni de la buton?
Verifica daca nu cumva a ramas vreo foaie blocata in dispozitiv.
Iata cateva tutoriale care te-ar putea ajuta.
https://www.youtube.com/watch?v=r9x2ezhjAFs
https://www.youtube.com/watch?v=ooJjeXPmjl4

Nu e nevoie s-o dezmembrezi complet, dar daca nu gasesti ceva care sa rezolve problema, mai bine apelezi la un service. Poate fi vorba de o componenta care trebuie inlocuita.

| 190846 explică:

Da doresc mai multe detalii despre întrebare.