| StefanMadalin02 a întrebat:

Cine mă poate ajuta sa fac update la bios pentru placa de bază Asus p5vd2-vm?

13 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Macar trebuia sa pui corect seria placii... Seria corecta este:
P5VD2-VM! Ce ai pus tu acolo NU exista!
Iata un link de descarcare, trebuie sa alegi ce windows ai acum apoi dai clic pe Download varianta cea mai noua! Link:
https://www.asus.com/us/supportonly/P5VD2-VM/HelpDesk_Download/
Atentie insa, inainte de a descarca si aplica acest update pentru bios asigura-te ca seria e corecta a placii de baza, pentru ca daca vei aplica un update gresit placa de baza devine neutilizabila, adica se strica si va trebui sa cumperi alta! Bafta!

| StefanMadalin02 explică (pentru lpavel):

Scuze probabil din greseala am scris incorect. Am descarcat fisireul dar nu stiu cum se face updatele care sunt pasi?

| lpavel a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Copie fisierul pe un stick, il bagi in pc, dai restart si intri in bios acolo cauti fisierul : Flash Utility, il rulezi, pc-ul isi va da restart si ai facut update la bios DAR va trebui sa reinstalezi Windows-ul dupa ce ai facut update-ul asta! Bafta!

| lpavel a răspuns (pentru lpavel):

Aaa si inca ceva, daca ai mai multe fisiere de tip flash alege varianta mai noua, ca s-ar putea sa-ti arate si cea instalata... vei vedea data acolo.

| StefanMadalin02 explică (pentru lpavel):

Nu am asemenea fisier in bios

| lpavel a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Vezi poate trebuie dezarhivat fisierul descarcat apoi sa-l pui pe stick!

| StefanMadalin02 explică (pentru lpavel):

Asa am facut

| lpavel a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Atunci nu stii tu ce trebuie sa cauti... imi pare rau dar de aici nu-ti pot spune pas cu pas ce sa faci pentru ca nu toate bios-urile sunt la fel. Daca ai pe cineva roaga-l sa te ajute daca nu cauta pe Youtube sigur vei gasi ceva. Sorry!

| StefanMadalin02 explică (pentru lpavel):

Tot caut si nu gasesc nimic. mersi frumos

| lpavel a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Stai ca caut eu ceva...

| lpavel a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Am si gasit, spune-mi daca biosul tau arata la fel ca asta daca nu cauta tu ceva video sa-mi arati cum arat biosul tau apoi caut alt video daca asta nu te face sa intelegi! LinK:
https://www.youtube.com/watch?v=cqLRUZksMgs

| StefanMadalin02 explică (pentru lpavel):

Lasa-mi link.ul cu profil-ul tau de Facebook sa vorbim sau uite asta este profilul meu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100006862486511

| lpavel a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Ti-am trimis cerere... daca era activat mesageria si pentru cei ce nu sunt in lista ta iti puteam lasa mesaj...