| xAngelo a întrebat:

Salut.Cine ma poate ajuta si sa-mi fac un build pentru pc bun pana in 2900 lei? fara monitor.

Răspuns Câştigător
| robertnuconteaza a răspuns (pentru robertnuconteaza):

Sper ca e bun pentru tine

| xAngelo explică (pentru robertnuconteaza):

Bruh tastatura nu-mi trebuie mouse nope casti nu palaca de sunet explica-mi ssd? miss noob explica-mi procesoru nu-mi place dela i5 in sus uitate la celalat raspus dat de mihai si da-mi parerea ta; D

| robertnuconteaza a răspuns (pentru xAngelo):

Pe ssd rulezi jocurile
ssd are o viteza de transfer de 300 mb ceea ce face sa mearga mai rapid si mai cu viata jocurile,placa de sunet,cum adica,iti trebuie placa de sunet,e cea mai importanta, pe langa procesor, ram si hard, inseamna ca nu vrei sa ai sunet, si na hai ca pun un i5

| robertnuconteaza a răspuns (pentru xAngelo):

Mihai a pus cea mai praf placa de baza, si placa de baza are o importanta, de exemplu, chipset-ul e praf la placa aia, eu am pus una mai buna la 500 si placa video e aproape la fel de buna ca a lui, aia e profesionala, a aruncat toti bani pe placa video

| xAngelo explică (pentru robertnuconteaza):

Mersi mult mai ma uit sa vad ce pot scoate si vad maine poate la cine dau funda

| robertnuconteaza a răspuns (pentru xAngelo):

Ok,si poti sa bagi asamblare

| CPAElites a răspuns (pentru robertnuconteaza):

Ba handicapatu-le!
Ce dracu sa faca cu voma aia de placa video?
Tu nu esti sanatos la cap? Vrei sa-i ia foc casa de la PETARDA aia de sursa?

| CPAElites a răspuns (pentru robertnuconteaza):

Esti cretin?
GTX 1060 e de ~13 ori mai performanta decat R7 240...

23 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns (pentru Mihai1810):

Placa de baza nu "recunoaste" procesorul..Trebuie facut update la bios!

| xAngelo explică:

I bun ce prosti am facut aice :) https://www.pcgarage.ro/cos/

| xAngelo explică (pentru xAngelo):

?

| CPAElites a răspuns (pentru xAngelo):

N00b
Pune link-ul fiecarui produs...

| robertnuconteaza a răspuns:

Te ajut eu dar vrei de gaming sau de bussines

| xAngelo explică (pentru robertnuconteaza):

Pai sa poata duce jocurile normale am un laptop care nu-i gaming dar merge jocurile pe el de rupe dota lol smite... astea ce le-am bagat pana acum

| xAngelo explică (pentru xAngelo):

Boss astea toate se potrivesc da? si daca pot sa schimb carcasa da-mi mesj sa vb ok

| robertnuconteaza a răspuns:

Vrei si periferice(tastatura, mouse, etc)

| xAngelo explică (pentru robertnuconteaza):

Nu alea le iau eu dar sa fie calume depe un site serios si bun big grin

| robertnuconteaza a răspuns:

Vezi ca am pus si periferice si am facut unu de gaming

| xAngelo explică (pentru robertnuconteaza):

Unde?

| CPAElites a răspuns (pentru robertnuconteaza):

Iti dovedesc ca esti idiot :
- Placa de baza are placa de sunet integrata
- Diferenta de "performanta" dintre o placa de baza de 500 lei si una de 200 lei este 0 = ZERO!
- Placa Video este cea mai importanta in gaming.
- Ii trebuie sursa cu protectii si certificat 80+...Nu petarda cum ai pus tu fara protectii si care nu scoate mai mult de 200w!

| robertnuconteaza a răspuns:

Eu am pus 16 gb ram quad chanel si iti va rula excelent