| Petre_Cristi_1998 a întrebat:

Salut, cine pa poate ajuta cu configurarea unui pc de gaming in valoare de max 2.000-2.350 lei
mentionez ca am monitor boxe maus tastatura

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Neluand in considerare promotia de la pcg pentru ca nu stiu cand faci achizitia, ti-am facut o configuratie ce-ti poate rula lejer orice titlu in full hd cu detaliile la high-ultra, bineinteles, si cele ce vor urma sa se lanseze.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2163574/
Nu lua in seama configuratia recomandata de mircea, dar totodata si una debalansata. Nimeni nu pune carcase de 300 lei in configuratii si placa video slab cotata ca si performante pentru titlurile din ziua de astazi. Am depasit cu ~150 lei bugetul tau, dar nu aveam ce alta placa video sa pun in configuratie avand in vedere raportul pret-performanta al 1050TI.

| Petre_Cristi_1998 explică (pentru Jipa95):

Salut o adresa de email sau Facebook daca se poate?

| Jipa95 a răspuns (pentru CPAElites):

In orice configuratie cu un buget relativ restrans ar cam trebui investit mai mult in gpu decat cpu nu crezi?

Răspuns utilizator avertizat