| octavv a întrebat:

Salut, cine se pricepe va rog sa ma ajutati pentru ca nu ii dau de cap. problema este ca am bagat windows 7, si nu imi recunoaste castile, se aude ca si cum s, ar auzi in sistem de boxe. adica cu prea mult bas si putin de tot mai infundat, inainte aveam xp si se auzea perfect mi le recunostea, am instalat si realtek normal si realtek hd, imi spune ca pentru headphone mufa se baga in partea din fata a pc iar alea mie nu imi merg, pot cumva sa schimb adica sa pun pentru headphone sa recunosca pentru in spate la mufe? si nici numai imi apare acele setari cand introduci prima oara mufa sa bifezi

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cum e aia...nu-ti recunoaste castile. Castile sunt doua pleznitori de difuzoare legate printr-un fir cu jack. Ce ai vrea sa-ti recunoasca la ele? Ca doar nu au electronica! Atat timp cat se aud...ti le "recunoaste". Cu bas, fara bas, aia tine de setarile placii de sunet, mai exact de setarile de tonalitate.