| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, cine stie care este faza cu Iphone-urile decodate cu r-sim/chip go-free? Oare nu se pot decoda direct contra cost la service gsm?

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Nope, nu se pot
nu s-ar chinui nimeni cu asa o solutie daca s-ar putea

| AndreiMihaiLNM explică (pentru JicaContra):

Niciodata nu s-ar putea decoda?

| JicaContra a răspuns (pentru AndreiMihaiLNM):

Depinde ce intelegi prin decodare
din cate stiu eu in momentul asta ultimul ios nu poate fi spart, trebuie sa ai un ios pe care sa poti sa faci jailbreak (nu iti trebuie neaparat JB, dar procesul prin care se face hack la ios e acelasi si pentru decodare)

daca telefonul e incuiat pe icloud, atunci nu poti sa ii faci nimic de nimic

insa, cauta pe google, lucrurile se pot schimba de la o zi la altawinking